Goede vrijdag evocatie – Judas Iskariot

Judas Iskariot, apostel van Jezus is een woordtheater dat twijfel zaait over de aard van het personage: meesterlijk, baldadig of tragisch?

De treurige roem van Judas Iskariot ligt in zijn verraderlijke daad.

Hierdoor werd hij de meest verachte verklikker uit de geschiedenis. Zijn daad roept al eeuwenlang tal van vragen op. Handelde Judas uit vrij wil? Wat waren zijn motieven? Werd hij gedreven door geldzucht of was hij teleurgesteld in Jezus? Had de duivel Judas in zijn greep en is hij sindsdien reddeloos verloren? Kortom: is Judas verdoemd?

Luc Devisscher kruipt in de huid van de twaalfde apostel van Jezus. Als de ziel van Judas Iskariot gaat hij naast het dode lichaam staan dat op de bloedgrond ligt. Zullen we Judas te zien krijgen? Is hij niet overal en in iedereen terug te vinden?

De pastorale eenheid Sint-Margaretha Lichtervelde nodigt iedereen van harte uit naar deze evocatie op Goede Vrijdag 7 april 2023 om 19.00 u.  in onze Sint-Jacobuskerk.
Inkom gratis.